Η Προκήρυξη για τις Στρατιωτικές Σχολές 2015. Αλλαγή στον τρόπο υποβολής της αίτησης

Ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας η προκήρυξη για τις Στρατιωτικές Σχολές 2015. Όσοι-ες υποψήφιοι-ες έχουν τα απαραίτητα προσόντα σύμφωνα με την προκήρυξη και επιθυμούν τη συμμετοχή τους στις ΠΚΕ για μία ή περισσότερες Στρατιωτικές Σχολές, πρέπει αφενός να δηλώσουν αυτές στο Μηχανογραφικό Δελτίο του ΥΠΟΠΑΙΘ και αφετέρου να υποβάλλουν με συστημένη επιστολή,  έως την Παρασκευή 15 ? 5 ? 2015 (θα λαμβάνεται υπόψη η ημερομηνία σφραγίδας ταχυδρομικής υπηρεσίας, δημόσιας ή ιδιωτικής και όχι η ημερομηνία παραλαβής από τη Σχολή ή ΔΑΕ/Β1), μία πλήρη σειρά δικαιολογητικών που αναφέρονται στην προκήρυξη, ΜΟΝΟ στη Στρατιωτική Σχολή που αποτελεί πρώτη (1?)  προτίμησή τους ή στη ΔΑΕ/Β1, αν αυτή είναι Σχολή της Πολεμικής Αεροπορίας. Μετά την καταληκτική ημερομηνία, δεν θα γίνονται δεκτές αιτήσεις συμμετοχής.

Τονίζεται ότι το έντυπο της Αίτησης ? Δήλωσης Υποψηφίου-ας, θα συμπληρώνεται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά (geetha.mil.gr), με αποκλειστική ευθύνη των υποψηφίων, όπως καθορίζουν οι οδηγίες στο υπόψη έντυπο, θα ΕΚΤΥΠΩΝΕΤΑΙ συμπληρωμένο από τον υποψήφιο, θα υπογράφεται από τον ίδιο [ ή από τους ασκούντες (ή τον ασκούντα) τη γονική μέριμνα-εποπτεία, σε περίπτωση ανήλικου υποψηφίου] και θα υποβάλλεται μαζί με λοιπά δικαιολογητικά που αναφέρονται στην παρούσα προκήρυξη.

Για να δείτε την προκήρυξη πατήστε εδώ: prokirixi stratiotikon sxolon 2015