Από το ΥΠΑΙΘ εκδόθηκε εγκύκλιος με
ΘΕΜΑ: Πιστοποίηση αναπηρίας από τα ΚΕΠΑ:
ΚΕΦ. Α: Για την υπαγωγή των υποψηφίων στην κατηγορία των ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (όπου απαιτείται) για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση Ακ. Έτους 2015-2016. ΚΕΦ. Β: Για την υπαγωγή υποψηφίων πασχόντων από σοβαρές παθήσεις σε ποσοστό 5% (όπου απαιτείται ποσοστό αναπηρίας), καθ΄ υπέρβαση του αριθμού εισακτέων για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση Ακ. Έτους 2015-2016. Πατήστε για να ανοίξετε τη σχετική εγκύκλιο: Φ.151.156141.Β6.30.09.2014_ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ ΑΠΟ ΚΕΠΑ